Anadolu Efes Playoff’u Hedefliyor

Anadolu Efes zorlu Zalgiris Kaunas deplasmanından galibiyet ile dönmek istiyor.
Zalgiris Kaunas v Anadolu Efes
January 08,2019
21:30

Fenerbahçe dışında Euroleague’de bu sezon playoff’a kalma ihtimali yüksek olan ikinci Türk takımı Anadolu Efes bu hafta zorlu bir maça çıkıyor. Letonya temsilcisi Zalgiris Kaunas, Salı gecesi Anadolu Efes’i konuk edecek. Euroleague’de dokuzuncu sırada olan ve bir üst sıraya çıkıp playoff’a gitmek isteyen Zalgiris Kaunas için Anadolu Efes’i yenmek çok önemli. Beşinci sıradaki Anadolu Efes ise bu hafta ilk maçı kaybetmesi durumda playoff’u tehlikeye atabilir. İki ekip sezon başında İstanbul’da karşılaşmış ve Zalgiris Kaunas maçtan 79 – 93 galip ayrılmıştı. Şimdi Anadolu Efes hem evinde kaybettiği maçın rövanşını almak hem de playoff için rahatlamak istiyor. Ne var ki Letonya’da işi hiç de kolay değil.

BONUS: 600TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Zalgiris Kaunas evindeki 9 maçın 6’sını kaybetti. Kısaca deplasmanda iyi bir oyun ortaya koymalarına karşın evlerinde kazanmakta zorlanıyorlar ki bu Anadolu Efes adına büyük bir şans.
  • Zalgiris Kaunas ile Anadolu Efes’in ilk karşılaşmasına iki ekip de hızlı başlamış ancak Anadolu Efes’in boş döndüğü hücumlara Zalgiris Kaunas sayı ile karşılık vermişti. Anadolu Efes bu sefer atakları sayı ile sonuçlandırmak zorunda. Ayrıca geçen sefer olduğu gibi rakibine boyalı ayanda sayı bulma şansını fazlaca tanırsa açılan farkı kapatmak zorlanır.
  • Bu haftaki maçta başta Vasilije Mimic olmak üzere, James Anderson ve Doğuş Babay’ın üç sayılıklarına ihtiyaç var. Son Bayern Münih maçında Babay’ın hiç üç sayılık atışı olmasa da Doğuş Babay gerektiği zamanlarda risk alıp takımı rahatlatabilen bir oyuncu.
  • Zalgiris Kaunas bu maçta da en çok Brandon Davis’e güvenecek. Hem boyalı alanda etkili olan hem de pota altında girdiği ribound mücadelelerinden genelde galibiyet ile ayrılan oyuncu ev sahibi ekibin en büyük kozu. Bunun dışında Aaron White da riboundlarda dikkat edilmesi gereken bir diğer oyuncu.
  • Maça her iki takım da hızlı başlayacaktır. Özellikle ikinci çeyrek ile üçüncü çeyreğin sonları maçın kopma noktasına gelmesi açısından önemli. Anadolu Efes şayet maçı son çeyreğe kadar kopartamaz ise burada fark yapmaya çalışabilir. Zalgiris Kaunas son çeyrekte genelde yorulan bir ekip.

Zalgiris Kaunas ile Anadolu Efes arasındaki Euroleague mücadelesinde konuk ekip favori gibi görünse de son oynanan maçlar ile Anadolu Efes öne çıkıyor. Ayrıca Litvanya temsilcisinin evinde pek de iyi bir oyun ortaya koyamadığı bilinen bir gerçek. Anadolu Efes’in maçı kazanması için en etkili olacağı zaman ise son çeyrek. Yine de maçın 5 sayının altında bitmesi oldukça mümkün.

Bahis yap -